İçeriğe git

Resim

Yeni paketle şekillenecek Lore nasıl olur?

• Please log in to reply
Bu konuya 5 yanıt gönderildi

#1 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 17 Eylül 2014 - 02:03 ÖS

Öncelikle herkese merhaba. Bir yıldan fazla bir süredir yoktum. Forum baya enerji ve güç kaybetmiş gördüğüm kadarıyla. Neyse konumuz bu değil. :)

Yeni paket açıklandıktan kısa süre sonra resmi zaman çizelgesine baktım. Lore neye göre nasıl yönlenir diye. RP forumlarındaki tartışmalara göz gezdirdim. Şu söz günümüz WoW mantığına uyar diye düşünüyorum; "Tarih tekerrürden ibarettir".

Konuşulan ortak şeylere göre; liderler tarihin değişmesine engel olmaya çalışacaklar ve geçmişin getirdiği yıkım ve farklılıklara karşın liderler de tarihin düzenini korumaya çalışacak. Tabi siz şimdi buraya kadar dediklerimden bir şey anlamamış olabilirsiniz.

Şurada zaman çizelgesi var. Zaman çizelgesine bakacak olursanız, şuan gelen paket, günümüz koşullarını 'İlk Savaş'ın yaklaşık 3-5 yıl öncesine bağlıyor. Bu da demek oluyor ki (tabii ki burdan sonra yazacaklarım spekülasyonlardır);

Garrosh, ilk savaşın sonucunu ve şuan ki ismiyle 'Iron Horde' olarak bilinen ilk horde'u zafere ulaştırmaya ve geçmişte yapılan hataları yaptırmamaya çalışacak. Yani bu da Stormwind'i ele geçirmek için kuşatacağı, hatta (lore'a göre) ele geçireceği ve 1 yıl sonra kaybetmelerine sebep olan şeyi engellemeye çalışacağı demek oluyor.

Garrosh, orcların geçmişlerini ve geçmişte yaşanan sıkıntıları bildiği için tabiri caizse, geçmişin horde'unda kahin gibi bir imaja bürünmüş olacak. Yani geçmiş liderler onu pek çok ölçüde dinleyecekler. Tabii şuan bakacak olursanız geçmişin hırslı liderleri yanında Garrosh sadece bir çocuk liderlerin gözünde ve bu yüzden belki bu pakette karşımıza bile çıkmayacak. Yani liderler onu kahin gibi kullanıp, geride durmasını ve yol göstermesini isteyecek.

Yukarıya link olarak attığım zaman çizelgesine baktığımızda, spekülasyonlara göre; 3 savaşın kısa ve hızlı bir paketi karşımıza çıkacak. Nasıl bu paket diğerlerinden daha uzun olduysa, şuan gelecek olan pakette yaklaşık 15-20 yıllık geçmişi bize hızlı bir şekilde yaşatacak gibi duruyor. Ardından da yine LK gelerek tarih tekerrür edecek.

Bu durumda geçtiğimiz pakette Orgrimmar'ın düşüşünden zevk alan alliance arkadaşlar bu pakette kendi şehirlerini savunmak durumunda kalabilirler. Şehir düşer mi düşmez mi orasını Blizz amca bilir. :)

Ama görülen o ki, şu zamana kadar, LK'dan sonra en ezici ve güçlü lore alt yapısına sahip paketlerden biri geliyor diyebilirim. Hatta LK paketinden bile daha güçlü bir hal alabilir. Çünkü geçmişin tarih yazan, orclar için en büyük ve en önemli liderleri düşman olarak geliyor.

Son olarak şunu söylemek sanırım yanlış olmaz; lore sevenlerin roleplay hiç yapmamışlarsa bu pakette roleplay deneyimini yaşamasını tavsiye ederim. İçerik ve hikaye çok güçlü ve ince detaylara dayanıyor. Geçmişle geleceği çakıştırmamakta bir o kadar zor.

İyi forumlar.

• 1

#2 Vargful

Vargful

Moderatör

• Moderators
  • 235 İleti
  • LocationTaksim / Istanbul

Yazma tarihi: 18 Eylül 2014 - 08:06 ÖÖ

Kimileri ''Yeter artık Orc kesmekten bıktık'' diyorlar ama, bence bu düşünceye sahip kişiler Lore ile uzaktan yakından alakalı değil zaten.

Grom gibi bir efsaneyi görme şansı olacak lore severlerin.

Eski Outland'de gezeceksiniz.

Henüz paketi tamamen keşfetme şansımız elbette olmadı fakat bence Woltk paketinden daha güçlü bir lore taşıyor içerisinde.

Umarım gerek gameplay, gerek lore olarak herkesin beklentisini karşılar.

• 0

Evren Varg

Quad-Glad Rogue

Vengeful

Brutal

Furious

Wrathful

#3 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 18 Eylül 2014 - 10:47 ÖÖ

Benim beklentim büyük daha güzel olacak gibi orc kesmekten bıkılırmı ya:D

• 1

Bıraktım yokum

#4 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 21 Eylül 2014 - 12:24 ÖÖ

Şöyle bir spoiler var mmochampion'da paylaşılmış bende sizinle paylaşayım, şayet kimse paylaşmadıysa.

http://blue.mmo-cham...ame-cinematics/

Gözüken videoları youtube'da açın 2'nci videolarında sinematikleri bulacaksınız.

Edit: Burada daha düzenli alt alta duruyor bu linkten bakın, yeni buldum: https://www.youtube....JwY68Z5yP7JJBKa

Konu Nem. tarafından 21 Eylül 2014 - 12:30 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#5 husobaba1903

husobaba1903

Scout

• Members
  • 517 İleti

Yazma tarihi: 21 Eylül 2014 - 07:00 ÖS

En çok da Khadgar ve Anduin Lothar hayattayken görmek sevindirecek beni :)

• 0

#6 Egemeric39

Egemeric39

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti
  • LocationBatteground

Yazma tarihi: 27 Eylül 2014 - 08:16 ÖÖ

Lore güzel gibi duruyor ayrıca Orc kesmekten bikanları saçma buluyorum şahsen 😄
Lore güzel gibi duruyor ayrıca Orc kesmekten bikanları saçma buluyorum şahsen 😄
  • 0

For The Scourge !