İçeriğe git

Resim
- - - - -

Logitech G600 vs Logitech G700s

• Please log in to reply
Bu konuya 8 yanıt gönderildi

#1 Dracliel

Dracliel

Scout

• Members
  • 86 İleti

Yazma tarihi: 03 Aralık 2015 - 10:34 ÖÖ

WoW macroları ve kısa yollara kolay ulaşım açısından özellikle arenada güçlü bir mousea ihtiyaç duyuluyor. Ben yaklaşık 1,5 senedir Logitech G300 kullanıyorum ancak artık daha fazla tuşa ihtiyacım var. O nedenle yeni bir mouse alacağım. Ciddi biçimde G600 ve G700s arasında kaldım, kesinlikle bu ikisinden birini alacağım. 600'deki programlanabilir tuş sayısı çok daha fazla ancak bunları çoğu baş parmak tarafında, rahat kullanılır mı bilemiyorum. G700s'deki genel tuş sayısı daha az ancak kolay kontrol edilebilen üst bölümdeki tuş sayısı 600'e oranla daha çok. Kontrolü daha kolay gözüküyor. 600'ün avantajı kablolu olması, 700s wireless ancak kablo takılabiliyormuş. Yine de oynayanlar kablosunun rahatsız ettiğini söyledi. Bu iki mouseu kullananlar görüşlerini bildirirlerse çok sevinirim.

• 0

#2 Khrunk

Khrunk

General

• Members
  • 2.195 İleti

Yazma tarihi: 03 Aralık 2015 - 06:53 ÖS

İkisini de kullandım ilk önce 700 sonra 600 e döndüm. kesinlikle 600.

• 0

#3 bigredrake

bigredrake

Sergeant

• Members
  • 59 İleti

Yazma tarihi: 03 Aralık 2015 - 08:40 ÖS

X9 da süper birşey

• 0

#4 ryujinjakka

ryujinjakka

Knight Lieutenant

• Members
  • 593 İleti

Yazma tarihi: 04 Aralık 2015 - 03:34 ÖS

daha az tuş işimi görür diyorsan g502 yi tavsiye ederim 

• 0

#5 Dracliel

Dracliel

Scout

• Members
  • 86 İleti

Yazma tarihi: 07 Aralık 2015 - 03:59 ÖS

700s aldım, 600'ün tuş fazlalığı ve çoğunluğunun başparmak altında ve birbirine çok yakın olması gözümü korkuttu. Şimdilik gayet memnunum 700s'den, herkese tavsiye ederim.

• 0

#6 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 07 Aralık 2015 - 04:27 ÖS

Bende de G700 var, işaret parmağının durduğu yerde tuş olması bence çok iyi, onları modifier olarak atayıp diğer tuşların daha verimli çalışmasını sağlamak da mümkün.

#7 Dracliel

Dracliel

Scout

• Members
  • 86 İleti

Yazma tarihi: 07 Aralık 2015 - 04:38 ÖS

Bende de G700 var, işaret parmağının durduğu yerde tuş olması bence çok iyi, onları modifier olarak atayıp diğer tuşların daha verimli çalışmasını sağlamak da mümkün.

O işaret parmağı altındaki tuşlar bu mouse'u almamdaki en büyük neden oldu ve kullanmaya başladığımda ne kadar doğru bir tercih yaptığımı anladım. Ergonomik açıdan son derece tatmin edici ve hayat kurtarıcı.

• 0

#8 Vargful

Vargful

Moderatör

• Moderators
  • 235 İleti
  • LocationTaksim / Istanbul

Yazma tarihi: 09 Aralık 2015 - 10:24 ÖS

G600 veya G700 denmiş aslında birini önermek isterdim ama Razer Naga kullandıktan sonra gerçekten bu mouse'ları önermem için bir sebep yok.

Eğer "sadece bu ikisi, başka olmaz" gibi bir durum varsa tabii arkadaşlar fikirlerini söylemişler ama Naga'ya bir bak derim.

• 0

Evren Varg

Quad-Glad Rogue

Vengeful

Brutal

Furious

Wrathful

#9 Dracliel

Dracliel

Scout

• Members
  • 86 İleti

Yazma tarihi: 10 Aralık 2015 - 10:38 ÖÖ

Logitech'in ömrü Razerlardan çok üstün durumda. Razer Naga'yı daha önce denemiştim, G600'ü de birkaç gün önce deneme fırsatım oldu. Yandaki 12 tuşun konumu, dokunma hissi, kavraması kısacası ergonomisi Naga'dan daha iyi ve rahat durumda. Kontrol hissi daha yüksek. Zaten internette yapılan karşılaştırmalarda da kullanıcıların büyük çoğunluğu G600'ün Naga'dan iyi olduğunu dile getiriyor. Naga'dan memnun olmayıp G600'e geçerek memnun olanların sayısı bir hayli fazla. Bu durumlara rağmen Naga daha pahalı. O nedenle Logitech varken Razer kullanmayı asla düşünmüyorum.

• 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı