İçeriğe git

Resim

Demon Hunter ve hayal kırıklığı

• Please log in to reply
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

#1 Dracliel

Dracliel

Scout

• Members
  • 86 İleti

Yazma tarihi: 07 Aralık 2015 - 04:34 ÖS

Legion ile beraber gelecek Demon Hunter classı ve ayrıntıları açıklandığında hayal kırıklığı yaşadığımı itiraf etmeliyim. Diablo'daki Demon Hunter classını sevdiğimden midir bilinmez WoW'daki DH spec kurgusunu ve genel mekaniğini beğenmediğimi söylemeliyim.

Demon Hunter'ın oyuna ekleneceği çok öncesinden belliydi. Diablo 3'ün ilk çıktığı zamanlardan itibaren söylentiler yayılmıştı. O zaman kafamda canlandırdığım DH de Diablo'dakine benzer bir sınıftı aslında. Daha çok ranged özelliklerini kullanacak bir savaşçı hayal etmiştim, gözümde öyle canlanmıştı.

Ancak maalesef kafamdaki ile Blizzard'ın tasarladığı arasında dağlar kadar fark var. Class speclerini bu sınıfa yakıştıramadım. Tank ve melee dmg dealer olarak iki specle (şimdilik gözüken bu) yer almış olması tatmin edici değil. Öncelikle Demon Hunter'dan tank yaratmak kimin aklına geldi, onu merak ediyorum. Zaten oyunda yeteri kadar tank class varken böyle bir sınıfa tank görevi yüklemek hiç olmamış, gerek yoktu. Karakterin o avcılık ruhuna tamamen aykırı duruyor.

Onun yerine bu classa kesinlikle bir ranged spec eklenmeliydi. Oyunda bariz bir ranged physical damage dealer yani uzaktan fiziksel zarar veren bir classın eksikliği var. Bu görevi şu an üstlenen tek class Hunter. Ranged spell dmg dealer ve melee dmg dealer sınıflar oyunda yığınla yer alırken ranged physical damage dealer tek sınıfla temsil ediliyor. Diğer benzer sınıflar item için birbirlerini yerken yay ve patlayıcı silahlar düştüğünde direk Hunterlara hitap ediyor. Demon Hunter hem pve hem pvp hem de dengeli sınıf mekaniği açısından bu eksikliği gidermek için biçilmiş kaftandı. Blizzard göz göre göre büyük bir fırsatı ıskaladı.

Oysa DH sınıfının bir speci melee dps, bir speci ranged physical dps olsaydı çok daha heyecan verici ve çok yönlü bir sınıf izleyecektik. Hatta üçüncü speci karanlık büyü türlerini kullanan ranged spell dmg dealer bile yapabilirlerdi. Oyuncusuna harika alternatifler sunan bir sınıfa sahip olurdu oyun. Çok ciddi kombinasyonlar çıkardı.

Demon Hunter'ı tank olarak kafamda konumlandırmakta zorluk çekiyorum. Bu classa ranged spec eklenmemesini ise hiç anlayamıyorum. Kısacası ilk bakış olarak hayal kırıklığım büyük.

• 1

#2 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 07 Aralık 2015 - 05:00 ÖS

Diablodaki DH la wow dakini kıyaslamana katılmıyorum. Wow için kıyaslıyacağın demon hunter illidian dır bence. Ben hep o şekilde düşündüm demon hunterı gelsin diye TBC zamanından beri. Fiziksel hasar veren range kısmında aynı fikirdeyim artı olarak range de eklenbilirdi 

• 1

Bıraktım yokum

#3 Vargful

Vargful

Moderatör

• Moderators
  • 235 İleti
  • LocationTaksim / Istanbul

Yazma tarihi: 08 Aralık 2015 - 08:49 ÖS

O zaman bende ortaya şöyle bir söylenti atmak istiyorum, Demon Hunter 3. Spec Ranged Physical olacak. "?"

:lol:

• 0

Evren Varg

Quad-Glad Rogue

Vengeful

Brutal

Furious

Wrathful

#4 hepsinerede

hepsinerede

Sergeant

• Members
  • 144 İleti

Yazma tarihi: 10 Eylül 2017 - 01:32 ÖS

DK faciası gibi DH faciası oldu

güzel yanı rog ların gerçek oyuncularla daha da ilerlemesi oldu .
bütün troller dh lara geçince roglar troll lukten kurtuldu

birde mail giyen classlar a bu kadar acımasız olmamalıydı blizz
  • 0
yandex in google out.android in microsoft out.tesla in edison out.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı