İçeriğe git


Resim
- - - - -

[A/RP] Darkcasters Sanctum (İnaktif - Argent Dawn )


 • Please log in to reply
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1 dogabeey

dogabeey

  Moderatör

 • Moderators
 • 299 İleti

Yazma tarihi: 01 Ocak 2016 - 07:39 ÖS

...

Dalaran...

Bütün Azeroth'ta, büyü sanatının inanılmaz boyutlara ulaşmasını sağlamış; Khadgar ya da Rhonin gibi inanılmaz büyücüler yetiştirmiş bir şehir. Gezegendeki yaşamın Lejyon'a karşı güçlü duruşunun temsilcisi, belki de düşecek son kalesi. Adeta havada süzülen bir güç gösterisi...

Fakat madalyonun öbür yüzünde, şehrin ulu duvarlarının arasında; bu güçlü topluluğun oluşmasını sağlayan eğitimin acımasız disiplini var. Büyücülük eğitimine katılım oranının en düşük olduğu geçtiğimiz sene boyunca bile bu geçit vermez sistem hiç değişmemiş, sadece geçen sene 46 öğrenci çeşitli bahanelerle Dalaran'dan sürülmüş. Belki de yetiştirilse muhteşem büyücülere dönüşebilecek kişiler. Ve kovulma sebeplerinin arkasında, Dalaran'ın belli büyü sınıflarına hiç müsamaha göstermemesi yatıyor. Düşünebiliyor musunuz? Gezegende -hatta belki de bütün galakside- büyücülüğün en büyük temsilcisi bizzat büyünün kendisine karşı bir bağnazlık içerisinde!

Netherizm, Ruh büyücülüğü, Rünik Büyüler, Derin arkanik araştırmalar... Dalaran'da hayat boyu öğrencilikten uzaklaştırılmak için bunlara biraz ilgi duymanız yeterli. İşte ırk gözetmeksizin herkesin büyük saygı beslediği Dalaran'ın iç yüzü: Krallıkların iç işlerine karşımayı kendisine görev edinmiş bir grup bağnaz, ırkçı yaşlılardan oluşan ve kendi içinde bile düzeni sağlayamayan bozunmuş bir organizasyon! Evet, aynen öyle...

Ben, Pyrsen Wobblebolt; tıpkı bunu okuyan sizler gibi (Bu parşömen parçasını yanlışlıkla bulmuş olabilecekleri bir kenara ayırıyorum) Dalaran'dan kovulmuş bir büyücüyüm. Sebebi ise bir İleri Ateş Büyüleri dersinde tamamen istemeyerek sınıf arkadaşlarımdan genç bir kadının saçlarını gayet güzel bir teknikle tamamen yanlışlıkla tutuşturmam(Kabul edelim, Beatrice saçları yanmadan önce de pek güzel biri sayılmazdı, kellik ona hoş bir hava bile kattı). Böyle basit sebepten kovulduğum için bütün eğitimim tamamen heba oldu, ancak içimdeki büyü merakı -tamamen akademik merak tabii ki- hiç dinmedi. Tek başıma da olsa kendimi standart bir Dalaran büyücüsünden daha fazla geliştirmeyi başardım ve artık bu bilgilerimi yeni nesillere aktarma zamanım geldi.

10 Ocak Pazar günü akşamüzeri, Elwynn ormanınıdaki Azora kulesinde küçük bir kokteyl partisi düzenleyeceğim. Büyünün ve büyücülüğün sınırsız olması gerektiğine inanan herkesi bu partiye bekliyoruz. Akademik deneyime sahip değerli hocalarımız da orada olacak ve orada birtakım kararlar alacağız. Bu kararlar, Dalaran'dan bağımsız gerçek bir büyücü topluluğu oluşumunun ilk adımları olacak.

Hepinizi orada görmeyi bekliyorum. Kendinize ve büyülerinize iyi bakın.

Pyrsen WobbleboltDARKCASTERS SANCTUM

Herkese merhaba. Roleplay topluluğu, Darkcasters Sanctum roleplay guildini gururla sunar. The Golden Shovel guildimizin aylar önce inaktif duruma geçmesinden beri RP'ye verdiğimiz aradan sonra; artık yeniden toplanmamızın zamanı geldiğini düşünüyorum smile.gif 10 Ocak günü, yeni guildimizle RP'ye başlayacağız. LET THE GAMES BEGIN.

1.Katılım Şartları
- Başlangıçta en az level 20, RPye başladıktan iki hafta içinde de level 40 olmak (Death Knight için 70).
- Event'lara düzenli olarak katılım yapmak, ya da en azından yapmaya çalışmak.
- Başvuru yaptığınız karakterin ırkı ve sınıfı hakkında ön bilgi sahibi olmak.
- Sadece belirtilen sınıflardan biriyle roleplaye gelmek: Mage, Death Knight, Warlock, Shadow Priest. (İstisnalar için 3.4 Bölümünü okuyun)

2.Guild Konusu
Dalaran'dan uzun yıllar önce kovulduktan sonra, kendini illegal büyü araştırmalarına vermiş sorunlu bir büyücü olan Pyrsen; Vebalı Topraklarda yaptığı araştırmalardan birinde Nekromanser Benactes ile tanışır. Bir süredir tek başına büyü öğrenmekten sıkılmış durumda olan Pyrsen, daha düzenli bir büyücülük kariyeri hayali kurmaktadır. Böylece Benactes ile kolları sıvar ve öğretilmesi yasak olan Netherizm, Necromancy gibi büyü dallarında eğitim vaat eden gizli bir eğitim/araştırma cemiyeti kurar. Bu topluluğa Grimfall adlı gizemli bir warlock'u da dahil eden ikili, bu yolla kendi uğursuz büyülerinde gelişmek için kendilerine rahat bir ortam kurmayı amaçlamaktadır.

3.Guild Yapısı
Tıpkı The Golden Shovel guildindeki gibi, bu guild de üç dalda toplanmış bir guild; Primal Magic, Necromancy, Netherizm.
3.1 Primal Magic (Temel Büyüler): Dalaran'da daha üstü kapalı bir şekilde öğretilen Temel büyüler dalında uzman olan Prof. Pyrsen Wobblebolt; birlikte çalıştığı öğrencilerine; Dalaran'da hiç olmadığı kadar özgür bir çalışma ortamı sunuyor. Tehlikeli olduğu gerekçesiyle Dalaran'da öğretilmeyen pek çok büyü sırrına vakıf olmanız mümkün. İzin verilen sınıflar: Mage
3.2 Necromancy (Ölüm Büyücülüğü): Ölümsonrası büyülerinin ve Ruhsal büyücülüğün sırlarına vakıf olmak isteyenler için; Prof. Benactes Bladeskull size ölüm ve yaşam arasındaki ince çizginin kapılarını aralayacak ve ciddi büyüsel yetenek gerektirmeyen rünik büyü öğretileri sunacak. İzin verilen sınıflar: Death Knight, Shadow Priest.
3.3 Netherism: Bir warlcok olarak insanların yargılayan bakışlarından sıkıldıysanız, Prof. Grimfall tarafından sunulan Netherizm öğretileri tam size göre. Gelin ve cezalardan ya da aşırı dinci paladin gruplarından endişe etmeden iblislerinizi rahatça çağırın. En kadim yok edici büyülerde ustalaşın. İzin verilen Sınıflar: Warlock
*3.4 Diğer: Büyü dalları bu üç kısımda yoğunlaşmış olsa da, topluluğa minion ya da hizmetçi olarak katılmanız mümkün. Fakat in-character olarak üstlerinizden saygı ya da RP üzerinde çok büyük bir etki beklememeniz gerekir. Ayrıca karakter geçmişinizde bize katılmak için inandırıcı bir bahane üretmeniz gerekir. Yaratıcılığınızı kullanın: Oradan oraya zıplayan aklını yitirmiş bir geist ya da zihin kontrolünün etkisinde sıradan bir hizmetçi olabilirsiniz. Ek: Bu klasmanda alım oldukça sınırlıdır, takdir edersiniz ki etrafta büyücüden daha çok minionun dolaşması biraz abes olur.

4.Başvuru Formu

Karakter oyun içi nicki: Size ulaşabileceğimiz bir karakter adı.
Karakterin tam adı: Roleplay yaparken kullanacağınız karakterin tam adı.
Race/Class/Level: Karakterin oyun içindeki ırkı olmalıdır. Class ise yukarıda bahsi geçen Mage, Necromancer ya da Warlock sınıflarından biri olmalıdır ve izin verilen oyun-içi sınıflardan biriyle katılınmalıdır.
Karakterinizin kişisel özellikleri: "Çok iyi kılıç kullanırım" gibi yetenekler değil, ayrıntıya girmeden sadece karakterinizi tanımlayan belirgin kişisel özellikler: Çapkın, sessiz, şüpheci, asosyal vb...
Karakterinizin kısaca geçmişi: Yine çok ayrıntıya girmeden, kısa ve öz şekilde karakterinizin geçmişi... Kendi içinde ve warcraft mitiyle tutarlı olup, herhangi bir gerçek warcraft hikayesine bulaşmamış olmalıdır. Örneğin Lich King öldüğü sırada orada bulunan maceracılardan biri olamazsınız ya da gerçek bir karakterin akrabası filan olamazsınız.

Gerçek isminiz ve yaşınız:
Varsa geçmiş roleplay tecrübeniz: Hangi guildlerde, kaç ay/yıl boyunca vs.
Battle-net id: Buradan vermek istemeyenler başvuru yaptıktan sonra ö.m atarlarsa sevinirim.


5.RP İçi Bir Takım Kurallar ve Notlar
5.1 Addon'lar: Eski guildlerimizde olduğu gibi bu guildimizde de Total RP 2 addonunu kullanacağız. Çoğunlukla NPC konuşturmak vs. için kullandığımızdan, addonsuz olarak RPye fransız kalabilirsiniz smile.gif
5.2 RP Duel: Guild olarak her RPde mutlaka yaptığımız şeylerden biri RP Duel sistemi. Yani /roll atıp emote yazarak dövüşmek. Ancak geçmişte bu bir takım RP içi problemlere yol açabiliyordu. IC olarak çok güçsüz birinin tamamen şansa bağlı olarak daha güçlü birini yenmesi ya da hikaye devamlılığı gereği yenilmesi gereken bir "NPC"nin herkesi doğraması gibi... Bu tarz sorunların önüne geçmek için yeni bir sistem oluşturacağız, RP'ye katılıma göre duel'lerdeki gücünüz artacak. İlerleyen zamanlarda daha ayrıntılı açıklayacağız.
5.3 Event'lar ve Katılım: Rp etkinlikleri artık daha sabit bir çerçeveye oturtulacak. Şimdilik Cuma ve C.teesi günleri saat 20:00 ve sonrasını rp event vakti olarak belirledik, katılıma göre bu gün ve saatlerde oynama olabilir tabii ama artık RP eventlarımız tamamen sabit olacak. RP'ye katılmayanlar in-character olarak da katılmamış ve kayıp olarak farzedilecek.
5.4 RP Bölgesi: Rp mekanımız Silverpine Topraklarında bulunan Amber Mill ve çevresi olacak.

dogabeey#1180 ID'sinden battle.net aracılığıyla bana ulaşabilirsiniz. Herkese iyi forumlar dilerim smile.gif


 • 2

Dark Lion Onslaught.


#2 Nem.

Nem.

  Guild Forum Yetkilisi

 • Members
 • 834 İleti
 • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 02 Ocak 2016 - 07:24 ÖÖ

Hayırlı olsun, umarım katılımcı bulabilirsiniz. Son zamanlarda özellikle horde olmak üzere RP baya güç kaybetmiş. Dilerim tekrar toparlanır.


 • 0
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı