İçeriğe git


Resim
- - - - -

[A]Outland - EU - TR - Tigryslane - PvP ve RBG üyeleri arıyor.


 • Please log in to reply
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

#1 Redjaw

Redjaw

  Scout

 • Members
 • 4 İleti

Yazma tarihi: 16 Ocak 2016 - 02:33 ÖS

Herkese merhabalar,
 
Öncelikle ifade etmek isterim ki, yıllardır kurulan ve dağılan nice Türk loncası olduğunu hepimiz biliyoruz. Belki de elimizde olsa, oyunun tamamını hem PvP bazında, hem PvE bazında solo oynar, bitiririz. Ancak MMO oyunlarını da aslında çekici kılan en önemli faktör arkadaşlarınızla oynamak ya da edindiğiniz arkadaşlarla oynamaktır. Onlara karakterinizin gelişimini gösterir, her seferinde rekabet ortamı yaratırsınız. Beraber bir şeyler başarmak, kimin bu başarıya neyi, ne kadar kattığına dair tartışma formunda sohbetler bu oyunun vazgeçilmezi olmuştur. Ancak bunların tamamının ne kadar çekilebilir, katlanılabilir olduğunu loncanız belirler. İçinde bulunduğunuz toplumun espri yeteneği, durumlara bakış açısı, kabiliyetleri, özel hayatları, aslında kim oldukları, ne iş yaptıkları, oyunda neye dönüştükleri hepimize yansır. Ve bu her ne kadar bir oyunda olsa, kiminle oynadığınız çok önem arz eder.
 
Vizyon-misyon...
 
'Tigryslane' loncası olarak oldukça basit bir hedefimiz var. Türk oyuncuların nicelikle bulunduğu Outland-EU sunucusunda PvP oyuncularını bir araya getirmek, arena severlerin partner bulabileceği, RBG oyuncularının ise v2 onur sistemi dahilinde yüksek ratinglere ulaşmasını sağlamak, bu kertede iyi bir takım kurmaktır.Biz bir PvP loncası olmayı tercih ettik, çünkü her bir üyemiz gerçekten bu oyunun ya PvE contentinin sonsuz bir sarmal olduğunu fark ettiğinden ya da PvE contentini eğlenceli ve rekabetçi bulmadığından PvE ile uzaktan yakından alakası olmadı.Oyunun, Legion eklenti pakediyle köklü değişimler yaşayacağı hepimizin malumudur. Özellikle loncamızı ilgilendiren kısmı, PvP sisteminin değişecek olmasıdır.Bu değişime ne kadar hazır olduğumuz ve bizi nelerin beklediğini zaman gösterecek.
 
Peki nedir Tigryslane?
 
Tigryslane hiç şüphesiz mottosu olan bir guilddir. Ve içerik ile işleyiş anlamında konsept bir guilddir. İsmiyle başlayalım.Lonca adını Tigris ve lane kelimelerinden almıştır. Yunancada ve farsça da Tigr olarakta bilinen Tigris 'Dicle' anlamındadır. Ülkemizden doğan ikinci büyük nehir olup, tarihte Mezopotamya olarak bilinen toprakları tam ortadan bölmektedir. Bildiğinize çok eminim ki; Mezopotamya, ortadoğunun kalbi, bilinen eski ticaret yolu ve kültürlerin birleştiği bir noktadır. İkinci kelime olan 'lane' ise hat anlamında kullanılmıştır. Bu iki ingilizce kelimeyi bir araya getirerek ingilizce bir isim seçtik çünkü oyun ingilizce dilinde oynadığımız bir oyun ingilizce bir oyunda Türkçe ya da başka bir yerel dilde herhangi bir kelime görmek çoğu oyuncunun gözüne batar ve oyunun dil bağlamındaki bütünlüğüne, pürüzsüz bir ciltteki yara gibi zarar verir. Ancak anlamında 'Diclehattı' 'Dicleyolu' ile Orta Doğu'ya ve haliyle bizlere işaret etmektedir.
 
Kaç kişiyiz? Ne yapıyoruz?
 
12/10/2015 tarihinde kurulmuştur.Şu sıralar doldurduğu üçüncü ayında yarısı inaktif ve alt karakterlerden oluşan 170 üyesi bulunmakta olup, prime time'da 20-25 online oyuncuyu bir araya getirmektedir.Doğru klas beslemeleriyle ikinci bir RBG grubunu çıkaracak, alt yapıya ve kaynağa sahiptir.
 
CORE1
 
Guildimizin ana ve tek takımı olan RBG grubumuzun tecrübesi 2200 rating üstüdür. Bu sebeple oyunculuğunu bize kanıtlamamış ya da beraber oynama fırsatı bulamadığımız yeni oyuncular için takımda yer almak için istenen tecrübe rating'i 2.2k'dır.Ancak rating hususunda son zamanlarda çokça denk geldiğimiz boost sahibi oyuncular sebebiyle, ratingden daha çok oyunculuğu süzdüğümüz aşikardır.
 
Mevcut kadromuzda yapılan çoklu değişiklikler ve devamlılıkta yaşanan sıkıntılar sebebiyle current mmr'ımızı 1700 rating civarlarında seyretmektedir. Bu sebeple guildimize alım yapmak ve iyi oyuncuları, iyi oyuncularla buluşturmak adına bu başlığı açmış bulunuyorum. Aşağıdaki liste mevcut takımımızdır.
 
RBG-CORE1
1-Affliction Warlock
2-Arms Warrior
3-Balance Druid
4-Death Knight
5-Enhancement Shaman
6-Holy Paladin
7-Mage
8-Mistweaver Monk
9-Rogue
10-Resto. Druid
 
Ancak comp. ve taktik bağlamında değişikliklere olumlu yön verebilen bir guild olduğumuzdan, karakterinin hakkını verebilen, oyunculuğuna güvenen her oyuncuya kapımız açıktır. 
 
Temel öğeler ve lonca içi kurallarımız aşağıdaki gibi çok basittir.
 
-Guildmaster yoktur - Kurucumuz vardır.
-Guilde alım için istenen bir şey yoktur - PvP ile ilgilenen bütün oyunculara açığız.
-Türk oyunculardan oluşan bir RBG takımımız mevcut, oyunculuğuna güvenen, uygun klasa sahip ve devamlılık sağlayan her oyuncu arkadaşımız RBG takımında yer bulabilecektir.
-Konum itibariyle guildmaster ve officerlar dahil herkes replace edilebilir. Şahıslardan çok loncanın adı ve başarısı önemlidir.
-Tek bir kuralımız var o da, genel ahlak kuralları ve etikler.
 
Bizi PvP konusunda ortak bir başarı sağlamak isteyen şirketler grubu olarak değerlendirebilirsiniz. Şöyle ki;
 
Eğer yanınızda yeteri kadar, oyuncu ile birlikte gelirseniz, Kurucu-ortak (officer) seviyesiyle giriş yaparsınız ve bu da beraberinde getirdiğiniz üyelerin sorumluluğunu getirir, eğer yalnız iseniz zaten buyrun gelin, burası sizin yuvanız.
 
Guild içi ranklarla ilgili olarak ise;
 
Çok basit, kurucu dahil hepimiz eşitiz. Rank açıklamaları ise aşağıdaki gibidir.
 
-Newcomer - Yeni gelen, özel bir şey yok.
 
-Inactive - Reel hayat veya bazı özel durumlar neticesinde haber vererek ya da vermeden 25 gün offline süresini dolduran oyuncuların düşürüldüğü ranktir. 3 aylık inaktivite periyodu sonrasında yani toplamda 4 aylık offline periyodu sonrasında guildden ihraç edilirsiniz.
 
-Silenced - Küfür veya argo tabir, isteyerek veya istemeden kullanan oyunculara uygulanan bir 'acı biber' sistemidir. Guildchat yazı yetkisini kapatır.Bu da genel ahlak kuralları dahilinde uygulanan bir durumdur.
 
-Social - Bize katılmak isteyen sosyal üyeler içindir. Özel bir şey yok.
 
-Initiate - Oyuna yeni başlamış ya da ara vermiş, sosyal üye olarak 1 ayını doldurmuş, PvP hedefleyen oyuncuların aldığı ranktir.
 
-Attender - Main karakterini RBG'ye hazır hale getirmiş, devamlı olarak takvimde oluşturulan RBG eventlerine sign-up yapan, özellikle RBG günlerinde sürekli hazır ve nazır bulunan, gelecek vaad eden oyuncuların aldığı ranktir.
 
-Rated - PvP eventlerine düzenli katılım sağlayan ve bu hususta devamlılığı olan, karakteri RBG'ye hazır ve as ya da yedek spotunda olan RBG'lerde loncaya katkı sağlayan asil üyelerin aldığı ranktir.
 
-Officer - Aynı zamanda PvP ve RBG liderleri olan lonca yetkilileridir.
 
-Founder - Guild kurucusudur.
 
 
RBG eventlerimiz main group için;
Çarşamba,
Perşembe,
Pazar günleri olarak planlanmıştır. Ancak bugünler haricinde de haftanın her günü RBG yapılmaktadır.
 
Katılım sağlamak ya da iletişim için;
 
EU-Outland - Alliance
/w Redjaw
ID : Vargath#2816
/w Eczaci
 
/who Tigryslane ile de online üyelerimizden gerekli bilgileri alabilirsiniz.
 
İçtenlikle,
Redjaw

 • 1

#2 katu53

katu53

  Scout

 • Members
 • 150 İleti

Yazma tarihi: 16 Ocak 2016 - 07:17 ÖS

oyun içi wsp atarım gelme şansım olabilir


 • 0

#3 Redjaw

Redjaw

  Scout

 • Members
 • 4 İleti

Yazma tarihi: 27 Ocak 2016 - 11:51 ÖÖ

İyi günler,

Guildimiz dün itibariyle format olarak hardcore PvP-RBG guildine döndürülmüş olup,

En az 2.2k rbg exp'i olmayan,
Exp sahibi olup RBG katılımı sağlamayanlar,
ve Sosyal üyelerimiz,

gruplarını kapsayan 120 üye ve alt karakter guildden çıkarılmıştır. Sezon sonuna kadar 2.4k hedefleyen, ciddi, tecrübeli ve AKTİF üyelerimizle yolumuza devam edeceğiz.

Bu hususta tecrübe sahibi oyuncu arkadaşlarımızın ve aktif oyuncu arkadaşlarımızın başvuruları dikkate alınacaktır.

İyi Oyunlar.


 • 0

#4 Redjaw

Redjaw

  Scout

 • Members
 • 4 İleti

Yazma tarihi: 31 Ekim 2016 - 01:12 ÖS

Arkadaşlar tekrar merhaba,

 

Guildimiz WOD son sezonunda 2000 RBG ratingi takım olarak geçememiş, oyuncuların şahsi devam etmesi hasebiyle ve taktik call ile yaşanan iç çatışmalar neticesinde dağılmıştır. Legion ile birlikte Outland sunucusu Alliance Türk oyuncularının PVP guildi taleplerini görerek tekrar aktif etmek niyetindeyim.

 

İlgilenenler add Redjaw#21269

 

http://eu.battle.net...pic/17613745479 orjinal forumlardaki postumuz linktedir.


 • 0
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı