İçeriğe git

Resim

Shine - Outland (Alliance)

• Please log in to reply
Bu konuya 17 yanıt gönderildi

#1 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 11 Temmuz 2016 - 10:39 ÖÖ

pPDmY0.jpg

Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle uzun uzun size Shine guildinin hedefi ve amaçlarını anlatmak istiyorum, şimdiden değer görüp okuyanlara, yorum yapanlara teşekkür ederim.

Kısaca kendimden bahsedecek olursam, 32 yaşındayım ve 9 yıldır World of Warcraft oynamaktayım, eski wow-turk yeni adıyla oyunhub forumlarında da yıllardır Adminlik yapmaktayım. Özellikle Cataclysm ek paketine kadar Türkiye'nin öncü ve döneminin en iyi guildlerinde hard-core raid yaptıktan sonra oyunun casuale doğru ilerlemesi, bir şekilde başarılı olmuş guildlerin gidişatları ve tavırlarından duyduğum rahatsızlıktan dolayı ben de karakterimi Alliance'a transfer ederek çok güzel bir ortamda tamamen Casual olarak oynamaya devam ettim. Yalnız bulunduğumuz serverın populasyonunun giderek düşmesi ve bir çok arkadaşımın da oyuna ara vermesinden dolayı boş bir serverda tek başıma kalmaktan oldukça sıkılarak yıllardır planladığım guild projemi hayata geçirmeye karar verdim. Özellikle Legion ek paketi öncesi guild ve en önemlisi düzgün bir ortam arayan oyuncuları gördükçe bu proje için en doğru zaman olduğunu düşünüyorum.

Hedefimiz

Hepimiz bir şekilde bu oyuna para ödüyoruz ve bunun karşılığını kimimiz alıyor, kimimiz ise oyun mekaniklerini tam olarak anlayamadan 100 olduk şimdi ne yapıcaz diyerek BG ve LFR'lerde item dizmeye çalışıyor. Oyun tamamen bundan ibaret olsaydı inanın GTA oynayın daha çok zevk alırsınız, Warcraft bir MMO ve bu oyunda önemli olan şeyin sosyal iletişim olduğunu düşünüyorum. Emin olun belirli bir para karşılığında boost alıp baştan aşağı full gear olsanız bile ortamınız yoksa 2 gün sonra mount üzerinde boş boş gezerek bulursunuz kendinizi. Ama güçlü bir iletişimi ve arkadaşlığı olan bir grupla ilerlediğinizde hep beraber bitirdiğiniz sıradan bir dungeondan bile aldığınız keyfi başka hiç bir şeyden alamazsınız. Bu sebeple oyuna tek taraflı bakmayı yanlış buluyorum. Shine guildi olarak PVE, PVP, Achievment Runlar, Mount ve Transmog runları eventler halinde gerçekleştirmeyi planlıyorum.

Raid Günleri ve Amacı

Raid günlerini sıcağı sıcağına Çarşamba, Perşembe, Cuma Saat: 20-24 arası haftada 3 gün olarak planlıyorum. Bildiğiniz üzere raidlerin Normal - Heroic - Mythic olmak üzere 3 farklı zorluk derecesi mevcut. Hedefim kesinlikle Normal değil ama Mythic için uygun oyunculuğu olmayanı da dışlamak değil. Öncelikli hedefimiz raidleri normal zorlukta bitirererek, heroic için herkesin hazır hale gelmesi ve heroic denemelerimizde de başarılı sonuçlar alırsak tabi ki Mythic deneriz ama kimseyi bilgisayar başında kitlemek, zorlamak ve yapabileceğinden fazlasını beklemek gibi bir durum olmayacak. Heroicden sonrası için Shine guildinin felsefesi "Yapabildiğimizin en iyisinden daha iyisi yoktur" olacak.

PvP ve Diğer Eventler

Özellikle haftasonları arena için eşleşmeler, topluca bg honor farm, achievment kasma gibi çoğunluğun kararı ile bir çok event ayarlamayı planlıyorum. Bu eventler katılmak isteyenlerle yapılacaktır, kimseye herhangi bir zorlama veya tavır alınması söz konusu değil. Güzel havanın tadını çıkarmak, yorucu bir haftanın stresini atmak isteyenlere saygım sonsuz. O yüzden haftasonları online sayısına bağlı olarak eventlere karar verilecektir.

Guild Rankları

- Guild Master: yani ben! vallahi sataram köyü haaa!
- Guild Leader: Guild Master ile hemen hemen aynı yetkilere sahip bi tek köyü satamıyor.
- Raid Leader: Guildin bel kemiği, guild alımlarında Guild Master ve Guild Leader'dan bile daha yetkili.
- Demirbaş: Guildde yeterli süreyi tamamlayıp katılımlarıyla, katkılarıyla ve guild içerisindeki iletişimiyle olmazsa olmaz dediğimiz arkadaşlarımız.
- Veteran: Gereken katılımı gösteren tüm arkadaşlarımızın bulunduğu rank.
- Sosyal Üye: Oyundan beklentisi düzgün bir ortamda zaman geçirmek ve iletişimde olmak isteyen herkes. Oyunda herşeyi iyi oyunculuk olarak görmeyen bir topluluk olarak bu arkadaşlarımız zamanla Demirbaş dahi olabilirler.

Yeni üye, yeniçeri, newbie, noob gibi kendinizi guilde hissetmeyeceğiniz ranklarımız olmayacak. Guilde giriş Sosyal Üye seviyesinde olup zamanla diğer ranklara geçiş yapabileceksiniz.

Neden Outland Serverı?

İnanın en çok zorlandığım konu server seçimi oldu. Öncelikle ileride serverın popülasyonunun düşerek yeni oyuncuları çekmenin zor olabileceğini düşünerek "High Population" bir server olmasına önem verdim. Bu serverların hepsinde Alliance ve Horde karakterler açarak büyük şehirlerin önlerine gittim, Crossrealm'in de iki tarafa katkısından dolayı Outland serverı içlerinde en canlı olanıydı. Örnek verecek olursam Frostmane serverında alliance karakter açtığımda sw'nin önü Crossrealme dahil değildi ve 1 kişi bile yokken, serverda horde populasyonu yok denecek kadar az olmasına rağmen horde karakter açtığımda orgrimmarın önü ana baba günüydü. İleride yapacağımız world pvp eventleri için oldukça efektif olacağını düşünerek bu konunun önemli bir ayrıntı olduğunu düşünüyorum.

Neden Alliance?

Öncelikle PvP'de racialler Alliance için oldukça üstün, arena ratingleri kontrol ederseniz dereceye girenlerin %80'den fazlasının Alliance olduğunu görürsünüz, Legion'da Human racialinde bir değişiklik var yalnız bu nerf olarak görülsede bir çok oyuncunun ortak görüşü nerfden ziyade buff olduğunu söylüyorlar ki ben de aynı şekilde düşünüyorum. Ayrıca Türk popülasyonunun yüksek olduğu bir kaç serverda Horde tarafı için bir çok guild seçeneği mevcutken Alliance tarafında Türk guildi bulmak gün geçtikçe zor bir hale gelmektedir. O yüzden TN'de Horde guildi açıp guild guild gezen bir kitleyle beraber oynamaktansa Alliance tarafında karşılıklı birbirimize ihtiyaç halinde daha düzgün bir ortam oluşmasını sağlayabiliriz.

Katılım Koşulları

- 18 yaşının üzerinde olmak;
- Küçüklerine abi, büyüklerine kardeş olabilmeyi becerebilmek.
- Üslup sahibi olmak
- Çarşamba, Perşembe, Cuma günleri saat 20-24 arası raidlere katılım göstermek. (Aslında bu konu bir şart değil, sosyal üye olarak da aramızda bulunabilir isterseniz diğer eventlerimize katılabilirsiniz)
- Raidcall (Team Speak gibi bir iletişim programı) üzerinden özellikle raid ve event zamanları konuşamasa bile dinleyici olarak bulunmak.
- Bayan oyunculara karşı rahatsız edici davranışlarda bulunmamak. (eşim de oynuyor ona göre :D )

Açık Olan Spotlar

- Öncelikle 2 tane Raid Leader rankı ile sorumluluk alabilecek, raidlere herkesten daha sıkı hazırlanıp insanları yönlendirecek, raidcallda Guild Master ile birlikte tek konuşmacı olacak tecrübeli ve oyun geçmişi olan arkadaşlara ihtiyacımız var. 

- Class, level, gear bakılmaksızın herkese kapımız açık. Sıfırdan bile karakter kasabilirsiniz bizim hedefimiz Legion, o zamana kadar sadece oyundan keyif almaya bakıcaz.

İletişim

- Forumdan mesaj yolu ile
- In game mesaj: Alaca  
- Battletag: turkule#2969

Shine

Bu kadar uzun guild tanıtımlarına alışık olmadığınızın farkındayım ama yazımın başında da belirttiğim gibi okuyan, yorum yapan herkese teşekkür ederim. Shine bir oyun guildi olmaktan ziyade sosyal bir topluluk olma hedefinde kurulmuş bir guilddir. Bir gün Neviza'de de bira içerken, Arap Şükrü'de rakı masasında otururken veya Tophane'de çay yudumlarken aklımıza esen herşeyi konuşabilmek dileğimle.

*çok yakında sosyal medya ve web sitelerimiz faaliyette olacaktır.

• -1

#2 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 11 Temmuz 2016 - 10:46 ÖÖ

Sayımız hızla artıyor, bi kaç günde 30'a yakın tekil oyuncu kitlesine(altlar hariç) ulaştık. Legion'a kadar raid kadrosu oturmuş, pvp eventleri için hazır bir kadroya sahip olacağımızı düşünüyorum. 

• 0

#3 Nymphler

Nymphler

Scout

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 13 Temmuz 2016 - 12:31 ÖS

hocam sa 

• 0

#4 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 18 Temmuz 2016 - 12:30 ÖS

Güncel. 

Healer ve range dps alımları önceliklidir. Direk Raid Leader rankı ile alımları yapılacak hard-core raid yapmış, raid yönetimi ile ilgili bilgi ve tecrübeli en az 2 arkadaş bekliyorum. Düzgün bir kemik kadro kurarsak ayrılmak veya ara vermek durumunda kalan arkadaşlarımızın zararını minumuma indirmiş oluruz. 

Alt karakterler hariç 40-45 kişinin üzerinde yaş ortalaması oldukça yüksek bir guild olduk. Aramızda başka serverda olan 5 karakterini birden migrate eden arkadaşlarımız da var sıfırdan kasanlar da. İlgi ve katılım gösteren tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Umarım sonuçları güzel olacaktır.

hocam sa 

A.slm :)

• 0

#5 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 20 Temmuz 2016 - 02:45 ÖS

Healer ve Range alımlarımız önceliklidir, güncel.

• 0

#6 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 22 Temmuz 2016 - 08:56 ÖS

Gnome mage kasmaya başladım sabah  :mrgreen: Lvl 10 şimdilik :mrgreen:

• 0

Resmi ekleyen

#7 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 22 Temmuz 2016 - 09:43 ÖS

Gnome mage kasmaya başladım sabah  :mrgreen: Lvl 10 şimdilik :mrgreen:

e niye msj atmadın :)

• 0

#8 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 22 Temmuz 2016 - 10:30 ÖS

Sabah starterdı akşam açtım hesabı. Şimdi dışarıdayım bi kaç gün işim var sonra girerim haber veririm :)
  • 0

Resmi ekleyen

#9 DMCDANTE

DMCDANTE

Sergeant

• Members
  • 56 İleti

Yazma tarihi: 23 Temmuz 2016 - 10:06 ÖS

Vay be 2012'den beri girmediğim account duruyormuş. Neyse tüm arkadaşlara tavsiye ederim guild'i daha gireli 2-3 gün oluyor herkes bir şeyler yapalım character kasalım Legion geliyor boş durmayalım gibi birşeylerin peşinde katılacak arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun :D (Tek garipsediğim olay Normal serverdan PVP serverına geçmek zor oluyormuş :D. Pek PVP peşinde olmayıp Lore ve PVE yapanlar için bazen karın ağrısı oluyor World PVP... )

Konu DMCDANTE tarafından 23 Temmuz 2016 - 10:07 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
He will back the game :)

#10 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 29 Temmuz 2016 - 10:04 ÖÖ

En az semi-core raid tecrübesi olan Range DPS ve Healer alımlarımız öncelikli olarak devame etmektedir.

Ayrıca casual oynayan her class ve levelden arkadaşlarımız sosyal üye olarak aramıza katılabilirler.

• 0

#11 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 06 Ağustos 2016 - 06:25 ÖS

En az semi-core raid tecrübesi olan Range DPS ve Healer alımlarımız öncelikli olarak devame etmektedir.

Ayrıca casual oynayan her class ve levelden arkadaşlarımız sosyal üye olarak aramıza katılabilirler

• 0

#12 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 09 Ağustos 2016 - 09:51 ÖS

Raidlerimizi bir çok eski oyununcunun en çok özlediği gibi 25m olarak yapmayı planlıyoruz, mevcut sayımız yeter de artar yalnız yine de en az semi-core raid tecrübesi olan Range DPS ve Healer alımlarımız öncelikli olarak devam etmektedir.

Ayrıca casual oynayan her class ve levelden arkadaşlarımız sosyal üye olarak aramıza katılabilirler

• 0

#13 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 04 Ekim 2016 - 06:00 ÖS

5/7 HC progressimize en acilinden, deneyimli +850 item levela sahip Warrior/Paladin tank arıyoruz. Oyundan ulaşamazsanız forumdan ulaşabilirsiniz. Teşekkürler.

• 0

#14 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 06 Ekim 2016 - 09:31 ÖÖ

6/7 HC progressimize en acilinden, deneyimli +850 item levela sahip Warrior/Paladin tank arıyoruz. Oyundan ulaşamazsanız forumdan ulaşabilirsiniz. Teşekkürler.

• 0

#15 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 17 Ekim 2016 - 06:07 ÖS

Geçen hafta HC Porgressimiz bitmiş olup Mythic runlarımız başlamıştır.

• 0

#16 Prosaki

Prosaki

Scout

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 22 Kasım 2016 - 02:58 ÖS

merhaba guilde gelmek isteriz.

• 0

#17 Efe Berkay Badır

Efe Berkay Badır

Scout