İçeriğe git


Resim

Legion - Meslek Rehberi


  • Please log in to reply
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1 eseruyar

eseruyar

    Warlord

  • Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 01 Eylül 2016 - 07:04 ÖS

World of Warcraft tüm hızı ve tüm yenilikleri ile beraber geldi. Meslek sistemide bu yenilenen özelliklerden biri. Öncelikle bu rehber tamamen meslekler hakkında genel bir fikir sahibi olmanız amacını taşıyor. Yoksa hangi zırhı yapmak için hangi bölgelere gideceksiniz, hangi hammaddeleri toplayacaksınız gibi kapsamlı bir yazı değil. Zaten işin eğlencesi de bunları oyunu oynarken keşfederek yapmak.
 
Legion’a ilk başladığınızda bir süre sonra maden (yada bitki ve deride olabilir) toplarken size görev veren eşyalar düşmeye başlayacak. İşte mesleklere gelen yeni seviye sistemi burada kendini gösteriyor. Artık her meslekte, her eşya yada hammaddenin toplamla en fazla üç olabilen bir seviyesi var. Bu düşen özel eşyaların verdiği görevleri yaparak belirli bir hammadde yada eşyanın seviyesini artırıyoruz. Mesela derileri topladınız ve omuzluk yapacaksınız. Yapacağınız omuzluk için seviyeniz ne kadar yüksekse sizden istediği hammadde miktarı da o kadar azalıyor.
 
Peki bu seviyeler nasıl yükseltiliyor? Daha önce bahsettiğim gibi toplayıcı meslekler hammadde toplarken şansa bağlı olarak düşen (düşme şansı oldukça yüksek) görev eşyaları sayesinde seviyeleri yükseltilebiliyor. Bu görevler kimi zaman sizi Dalarana gönderirken kimi zaman Dungeon’lara gönderebiliyorlar. Üretici Meslekler ise daha yüksek seviyeden zırh tariflerini NPC’lerden satın alabilirken kimi zamanda oyun sizi gitmeniz gereken yere doğru yönlendiriyor. Verilen görevler ise oyuncuyu sıktırmayan eğlenceli bir hikayeye sahip olarak tasarlanmış. Oyunda yeni bir tarif keşfediyorsanız mutlaka bir hikayeyi takip ederek elde ediyorsunuz. Çoğu zaman çok vaktinizi almayan bu görevler Legion ana hikayesinin ufak parçaları.
 
Meslek ekranını açtığınız zaman artık iki farklı sekme olduğu göreceksiniz. Bir tanesi eskisi gibi yapabildiğimiz tarifleri gösteren kısım diğeri ise henüz öğrenmediklerimizi gösteriyor. Bu sayede ilerde ilgili meslek ile neler yapabileceğimiz hakkına bir fikir edinmiş oluyoruz. Hatta nasıl öğrenebileceğimiz hakkında ufak bir bilgi de yer alıyor. Ayrıca belirtmeden geçmeyeyim tüm mesleklerde yapabildiğiniz tarifler çoğu zaman yüksek bir meslek seviyesi istemiyor. Eğer seviye olarak geride kaldıysanız merak etmeyin hem bu paket sayesinde yükseltmek için yeteri kadar şansınız olacak hemde oyuna başlar başlamaz neredeyse herşeyi yapabileceksiniz.
 
Bir diğer önemli yenilik ise Obliterum ve Blood of Sargeras. Bu iki yeni eşya sayesinde ürettiğimiz zırhları geliştirme şansını yakalıyoruz. Obliterum’u elde etmek için gene Dalaran’da ufak bir görev yapıyoruz ve nasıl yapabileceğimizi öğreniyoruz. Blood of Sargeras ise toplayıcı mesleklerinin belli bir seviyeye geldikten sonra bulmaya başladığı bir eşya. 2 Blood of Sargeras ve 1 Obliterum kullanarak zırhları 5 seviye (en fazla 850) yükseltebiliyoruz.
 
Evet genel hatları ile yeni meslek sistemine gelen yenilikler bu, gelin bakalım meslekler bu eklenti paketinde neler yapabiliyorlar.
 
Alchemy
Alchemy Legion’da eskisi gibi Potion, Flask, Trinket üretebiliyor ve Transmutation yapabiliyor. Potion kısmında üretilen eşyalar eskisi gibi ofansif yada yararlı bir etki yaratabiliyorlar. Transmutation da ise çeşitli hammaddeleri birbirlerine çevirebiliyoruz. Ancak bu işlem esnasında Transmutagen isimli bir eşya üretme şansımız var. Transmutagenler Blood of Sargeras elde etmek için kullanılıyor. 815 Eşya seviyeli bir Trinket’de yapabildiklerimiz arasında. Bu trinket daha önceki Alchemist Stone’lar ile benzer özelliklere sahip. Flask yapmak ise en az değişim geçiren sistem. Yeni tarifleri görevler ile almak dışında üretilen flasklar 4 ana stat’tan birini arttırmaya yarıyor.
 
Archaeology
Kazı alanları eskisine göre daha küçük bu sayede çok daha az koşturmaca gerektiriyor. Doğru noktanın üzerine gelince kafamızda bir kürek sembolü beliriyor. Her bölgede 3 adet kazı alanı var. Bu sayede mesleğin biraz olsun sıkıcılığı azaltılmış. Yeni gelen kazı alanları ise Highborne, Demonic ve Highmountain Tauren olarak isimlendirilmiş.
 
Blacksmithing
Demonsteel ve Leystone olarak isimlendirilen iki farklı zırh seti yapılabiliyor. Leystone ilk yapabildiğimiz set, Demonsteel ise daha ileri seviyeden hammadde gerektiriyor. Demonsteel setinin bazı parçalarını öğrenmek için Highmountain yada Valrjar grupları ile aranızı iyi tutup reputation seviyenizi yüksek tutmanız gerekiyor. Artifact silahlarına takılan Reliclerin bir kısmı ise Blacksmith’ler tarafından yapılmakta.

 

Cooking 

Yeni yemek tarifleri keşfetmek Legion’da farklı yapılmış. Dalaran’da keni tarafınızın hanında bulunan bir NPC sayesinde yeni yemekler keşfediyoruz. Broken Isles’da çeşitli hayvanları öldürdükçe etlerini toplamak isteyeceksiniz. Bu etler sayesinde daha önce Garnizonda olduğu gibi Work Order yaratabiliyoruz. Belli bir süre geçtikten sonra verdiğimiz etler yanmışmı yoksa yeni bir yemek ortaya çıkmışmı görebiliyoruz. Daha etkili yemekler keşfettikçe tariflerin istediği hamddeler de sayı ve çeşitlilik olarak artıyor.

 
Enchanting
Legion’da Enchanting’de yüzük, kolye ve pelerinler için çeşitli tarifleri var. Diğer mesleklerde olduğu gibi sizi Broken Isles’a götüren kısa görevlere sahibiz. Bu görevler sonucunda tüm birinci seviye tarifleri öğrenebiliyoruz. Eklenti paketi ile beraber gelen yenilik ise silahların üzerlerindeki görsel efektleri değiştiren illüzyonlar. Bu illüzyonlar sayesinde silahlar farklı farklı şekillerde parlayabiliyor yada kan damlarmışçasına ışıklandırılabiliyor. Toplayıcı mesleklerin hızlarını artıran 4 farklı eldiven tarifi ve aynen Blacksmithing gibi Enchanting’de Artifact silahları için Relic tarifleri bulunuyor.
 
Engineering
Belkide en eğlenceli mesleklerden biri olan Engineering’de Legion’da kullandığımız gözlükleri bir üst noktaya taşıyoruz ve onları ateş edebilir hale getiriyoruz. Evet yanlış okumadınız Headgun adı verilen gözlüklerden 4 ana stat için birer adet var. Ölen takım arkadaşlarınızı hayata geri döndüren Failure Detection Pylon, savaşırken size destek olan Deployable Bullet Dispenser eğlence kısmını yerine getiren tarifler. Reaves ise Legion boyunca bize hizmet edecek olan robotumuz. İstediğimiz bölgelere geçit açmak yada savaşta destek olmak gibi çeşitli özelliklerini ilgili modülünü bularak kendisine ekleyebiliyoruz.
 
Inscription
En büyük değişikliğe uğrayan meslek sanıyoruz Inscription olur. Major Glyph’lerin tamamı oyundan kaldırılırken minor glyph’ler direk olarak ilgili özelliğe uygulanıyor. Artık glyph uygulanan büyüler sadece kozmetik olarak etkileniyor. Eskisi gibi büyüde değişiklik yapma kısmı tamamen kaldırılmış. Vantus Rünleri ise kullanıldığı zaman bir hafta boyunca belirli bir Boss’a karşı daha etkili savaşmanızı sağlıyor. Her hafta sadece bir Vantus Rünü kullanılabiliyor. Inscription diğer paketlerde olduğu gibi Darkmoon Kartları yapmaya devam ediyor.
 
 Jewelcrafting
Eğer yüzük ve kolye yapmak istiyorsanız Legion’da meslek tercihiniz tartışmasız Jewelcrafting olacaktır. Eskisi gibi farklı renklerde gem yapabilmenin yanısıra Jeweled Lockpick sayesinde kilitli kutularıda açabilirsiniz. Madenleri kırma işlemi de biraz olsun kolaylaştırılmış. Oyun ilerledikçe 20 madeni tek seferde kırabilmeyi öğreniyorsunuz. Jewelcraft eşyası ise Bejeweled oyunun ufak bir gönderme olmuş.
 
Leatherworking
Leatherworking 4 farklı set tarifi ile birlikte geliyor. Leather ve Mail olarak ayırabileceğimiz bu setler Leather için Warhide ve Dreadleather, Mail için Gravenscale ve Battlebound olarak adlandırılmış. Blacksmithing’de olduğu gibi ilk set giriş seviyesi olarak tanımlanabilirken ikinci set daha iyi özelliklere sahip. Elderhorn Riding Harness ise yeni binek hayvanı.
 
Tailoring
Silkweave ve Imbued Silkweave adında iki set yapabiliyoruz. Cloth Chest ise eğlence amaçlı üretilen bir eşya. Molten Core, Karazhan Opera House ve Dalaran olarak üç farklı tarifi bulunuyor. Raid arkadaşlarınız bu eşyaya dokunduğu zaman ise 15 dakika boyunca tema ile uyumlu bir kostüm giyiyorlar.
 
Herbalism-Mining-Skinning
Legion’da belkide en az değişikliğe uğrayan meslekler. Seviye atladıkça daha çok hammade toplanması ve Üretim mesleklerinin ana hammadde sağlayıcı olmaları zaten en büyük avantajları.

 

 

-Alıntıdır-


  • 0

Bıraktım yokum

 

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı