İçeriğe git

Resim
- - - - -

GTX 1060 wow düşük fps sorunu

• Please log in to reply
Bu konuya 7 yanıt gönderildi

#1 sgrkns

sgrkns

Senior Sergeant

• Members
  • 146 İleti

Yazma tarihi: 14 Ocak 2017 - 10:05 ÖS

i5 6400

zotac gtx1060 6gb 192bit

8gb ddr4 2133mhz 

ssd ye yükledim wow u

32" samsung full hd lcd tv ye bağladım kasamı.bu şekilde oynuyorum wow u.benim sıkıntım lfr lerde pvp lerde efekt speller olduğunda fps birden 60 dan 30 lara düşüyor.spellin efektin etkisi geçince direk 60fps de sabitleniyor tekrar.TV de oynadığımdan mecbur vsync açık oynuyorum.Bir de dalaran da 30-40 arası geziyor fps.görende gtx 750 falan kullanıyorum sanıcak :( o kadar para verdik blizz forumlarına baktım bi çare bulamadım.tek öğrendiğim blizzard efendi paşamızın henüz gtx 10xx lere destek vermediği ahada linki: https://eu.battle.ne.../article/100493

ayarlarım 7 de duruyor.hani öyle direk sonada çekmedim.7 de neyse öyle yani kısacası.

benim anlamadığım o kadar para bayıldım sırf 60fps sabit oynatsın diye ama en ufak efektte patlamada hoplamada 30 ları görüyor.lfr de toplu yerlerde hep 20-35 arasında.

driverlarımın hepsi güncel.donanımsal bir sıkıntım yok ama sorun nerede bulamadım.hani bir de buraya konu açayım dedim benle aynı sıkıntıları yaşayan vardır.belki bir çözüm gelir diye :(

• 0

#2 sgrkns

sgrkns

Senior Sergeant

• Members
  • 146 İleti

Yazma tarihi: 17 Ocak 2017 - 02:18 ÖS

yokmu aynı sorunu yaşayan bir kimse bile koca forumda ?

• 0

#3 ancientsign

ancientsign

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 1.012 İleti

Yazma tarihi: 18 Ocak 2017 - 01:44 ÖS

Konuyla ilgili ben de araştırma yaptım biraz ama çok da dallandırıp budaklandırmadan şunu söyleyebilirim..

24" ekranda, GTX 1070 ve i5-6600k ile ayarlar 10'da iken stabil 60 fps ile oynuyorum..Raid,pvp,pve fark etmiyor..

Acaba başka bir ayar ile ilgili olabilir mi sorun?

GTX 1070 ve 1080 kart sahibi olup sorun yaşayan ve başlık açan da bir sürü insan var WoW forumlarında ayrıca..

• 0
Resmi ekleyen

#4 sgrkns

sgrkns

Senior Sergeant

• Members
  • 146 İleti

Yazma tarihi: 18 Ocak 2017 - 01:48 ÖS

Konuyla ilgili ben de araştırma yaptım biraz ama çok da dallandırıp budaklandırmadan şunu söyleyebilirim..

24" ekranda, GTX 1070 ve i5-6600k ile ayarlar 10'da iken stabil 60 fps ile oynuyorum..Raid,pvp,pve fark etmiyor..

Acaba başka bir ayar ile ilgili olabilir mi sorun?

GTX 1070 ve 1080 kart sahibi olup sorun yaşayan ve başlık açan da bir sürü insan var WoW forumlarında ayrıca..

ne kadar ayar varsa kurcaladım araştırdım farketmiyor.en sonunda tv yi satıp monitore para bayılacam :(

siz hangi monitoru kullanıyorsunuz ?

• 0

#5 ancientsign

ancientsign

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 1.012 İleti

Yazma tarihi: 18 Ocak 2017 - 02:36 ÖS

ne kadar ayar varsa kurcaladım araştırdım farketmiyor.en sonunda tv yi satıp monitore para bayılacam :(

siz hangi monitoru kullanıyorsunuz ?

https://www.asus.com...onitors/VX239H/

Kullandığım ve memnun olduğum monitörüm bu..Çok teknoloji delisi ve tüketim yapan bir yapım olmadığından, bir kez 30"+ alayım bir daha da dokunmayayım diyorum ben de ama hakkını verenler ciddi derecede pahalı şu anda maalesef..

Hatta teknoloji ile o kadar mesafem var ki stabil 60 fps olayını bile tam olarak yeni öğrendim diyebilirim =)

• 0
Resmi ekleyen

#6 Altaïr Ibn-La'Ahad

Altaïr Ibn-La'Ahad

Sergeant

• Members
  • 61 İleti

Yazma tarihi: 20 Ocak 2017 - 03:16 ÖÖ

Probleminiz tamamen Cpu kaynaklı,online oyun oynuyorsanız Gpudan kısıp Cpunun iyisini almanız lazım,dediğim gibi online oyunlar daha çok tek  çekirdekten faydalandıkları için çekirdek sayısı aksine Cpu hızı ne kadar yüksek olursa o kadar iyi olur.
Ben Gtx 950+i3 [email protected] Ghz sistemde 1080p-High ayarlarda en kalabalık yerlerde bile en düsük 50 Fps ve [email protected],2 Ghz+Gtx 970 sistemde 60 Fps gördüm.  
Ek olarak tvler oyun oynamak icin tasarlanmadıgından belli miktarda performans kaybı olabilir.
Benim tavsiyem elinizdeki islemciyi i3-6100 ile takaslamanız,ben sahsen kullandım ve gercekten Gtx 980,1070,1080 kullanmak gibi bir niyetiniz yoksa darboğaz yapmıyor ve verdiğiniz her kurusun hakkını veriyor.Hypertreading sayesinde de i5 leri pek aratmıyor.
Ek olarak
Graphics>Anti Aliasing>None 

Advanced>Render Scale % 100 ve Post Process AA>None  yapın.

• 0

#7 H.L.L

H.L.L

Genel Yönetici

• Executives
  • 2.084 İleti
  • LocationAlmaty / KZ

Yazma tarihi: 23 Ocak 2017 - 09:38 ÖÖ

Probleminiz tamamen Cpu kaynaklı,online oyun oynuyorsanız Gpudan kısıp Cpunun iyisini almanız lazım,dediğim gibi online oyunlar daha çok tek  çekirdekten faydalandıkları için çekirdek sayısı aksine Cpu hızı ne kadar yüksek olursa o kadar iyi olur.
Ben Gtx 950+i3 [email protected] Ghz sistemde 1080p-High ayarlarda en kalabalık yerlerde bile en düsük 50 Fps ve [email protected],2 Ghz+Gtx 970 sistemde 60 Fps gördüm.  
Ek olarak tvler oyun oynamak icin tasarlanmadıgından belli miktarda performans kaybı olabilir.
Benim tavsiyem elinizdeki islemciyi i3-6100 ile takaslamanız,ben sahsen kullandım ve gercekten Gtx 980,1070,1080 kullanmak gibi bir niyetiniz yoksa darboğaz yapmıyor ve verdiğiniz her kurusun hakkını veriyor.Hypertreading sayesinde de i5 leri pek aratmıyor.
Ek olarak
Graphics>Anti Aliasing>None 

Advanced>Render Scale % 100 ve Post Process AA>None  yapın.

i5-6400 verip i3-6100 almak mi?

niye?

i5 6400

zotac gtx1060 6gb 192bit

8gb ddr4 2133mhz 

ssd ye yükledim wow u

32" samsung full hd lcd tv ye bağladım kasamı.bu şekilde oynuyorum wow u.benim sıkıntım lfr lerde pvp lerde efekt speller olduğunda fps birden 60 dan 30 lara düşüyor.spellin efektin etkisi geçince direk 60fps de sabitleniyor tekrar.TV de oynadığımdan mecbur vsync açık oynuyorum.Bir de dalaran da 30-40 arası geziyor fps.görende gtx 750 falan kullanıyorum sanıcak :( o kadar para verdik blizz forumlarına baktım bi çare bulamadım.tek öğrendiğim blizzard efendi paşamızın henüz gtx 10xx lere destek vermediği ahada linki: https://eu.battle.ne.../article/100493

ayarlarım 7 de duruyor.hani öyle direk sonada çekmedim.7 de neyse öyle yani kısacası.

benim anlamadığım o kadar para bayıldım sırf 60fps sabit oynatsın diye ama en ufak efektte patlamada hoplamada 30 ları görüyor.lfr de toplu yerlerde hep 20-35 arasında.

driverlarımın hepsi güncel.donanımsal bir sıkıntım yok ama sorun nerede bulamadım.hani bir de buraya konu açayım dedim benle aynı sıkıntıları yaşayan vardır.belki bir çözüm gelir diye :(

senin sorunan gelince.

sorun WOW kaynakli mi diye kontrol etmet icin, sentetik testleri bi dene. ona gore sorun wow da mi yoksa genel mi anlamis olursun.

In the end, death claims us all

but HORDE will live on

Vol'jin is dead.

Who among you will help me avenge him?

Sylvanas Windrunner

#8 Altaïr Ibn-La'Ahad

Altaïr Ibn-La'Ahad

Sergeant

• Members
  • 61 İleti

Yazma tarihi: 24 Ocak 2017 - 12:43 ÖÖ

i5-6400 verip i3-6100 almak mi?

niye?

senin sorunan gelince.

sorun WOW kaynakli mi diye kontrol etmet icin, sentetik testleri bi dene. ona gore sorun wow da mi yoksa genel mi anlamis olursun.

Sadece WoW oynuyorsa  Cpu 10 çekirdek olsa da farketmez,ihtiyacı olan islemci hızı,sonucta tek cekirdek kullanılcak.Suanki oyunlarda bile 2 cekirdekten fazlasını kullanan tek tük var.Z170 yoksa ya da OC yapılmayacaksa i3-6100 dısındaki tum Cpular para israfı tabi herkesin kendi kesesi istediğini alır.

• 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı