İçeriğe git


Resim
- - - - -

Çevrimdışı gözükme ve daha fazlası geldi!


  • Please log in to reply
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1 Ezekeel

Ezekeel

    Genel Yönetici

  • Executives
  • 9.317 İleti

Yazma tarihi: 08 Ekim 2017 - 11:41 ÖS

Bahsinin açılmasından bu yana nice yiğitlerin oyunu bıraktığı, nice yeni nesillerin oyuna başladığı Battle.net'te çevrimdışı gözükme özelliği, birtakım diğer yeniliklerle birlikte sonunda geldi!

Çeviri (Kaynak)
Blizzard Battle.net® masaüstü uygulamasının beta sürümünde kullanılabilir olan yeni sosyal özellikleri sunuyoruz: Yeni Social sekmesi, Blizzard Groups, profiller, avatarlar, ve çevrimdışı gözükme!

[...]

Blizzard Battle.net uygulamasının beta sürümüne geçmek için, basitçe uygulama ayarlarını açın, Beta sekmesine tıklayın, sonra da beta sürümüne geçmeye ("Switch to Beta Version") tıklayın.

[...]

Social Sekmesi
Yeni Social sekmemiz tüm sosyal etkileşimlerinizi yönetmek için bakmanız gereken tek yer. İster arkadaşınızla sohbet ediyor ister yeni Blizzard Groups ile meşgul olun, tüm sohbetlerinize kaldığınız yerden kolayca devam edebileceksiniz.

Blizzard Groups
Blizzard Groups, arkadaşlarınızla iletişim kurup yeni hedeflerinizi planlamanız için yeni bir yol. Oyuncular ortak ilgi alanlarına göre grup oluşturup gruplara katılabilir; orada iletişim kurabilir, statrejiler paylaşabilir, çevrimdışı iken kaçırmış olabilecekleri sohbetlere yetişebilirler.
 
Her grup birden fazla yazılı ve sesli sohbet kanallarına sahip olabilir. Grup yöneticileri de üyelikleri, davetleri ve daha fazlasını kontrol etmek için çeşitli araçlara sahip.
 
Blizzard Groups beta sürümü şimdilik sadece Amerika bölgesinde geçerli.

S2F6MEPBQHSP1507150275642.jpg
 
Profiller
Profilinizi özelleştirerek Blizzard dünyasının sizi biraz daha tanımasını sağlayın!
 
Profiliniz avatar belirlemenize, aklınızdan geçenleri hakkınızda kısmına yazmanıza, insanların sizi bulabileceği sosyal medya bağlantılarınızı eklemenize ve daha fazlasına izin veriyor! Ayrıca sizi arkadaşlara ekleyen kişilerin kim olduğunu veya arkadaşlarınızın oynadıkları oyunları merak ediyorsanız onların da profillerine bakabilirsiniz.
 
Amerika bölgesindeki beta sürümünü kullanan oyuncular masaüstü uygulamasının menüsündeki "View Profile" tuşundan ve arkadaş listesindeki açılır menüden profillerini özelleştirebilir.

OXT0JIUYAZO01507150282621.jpg


Çevrimdışı Gözükün
Çevrimdışı gözükme özelliği arkadaşlarınıza durumunuzu "çevrimdışı" olarak gösterip Battle.net'e bağlı kalmanızı sağlar. Böylece dikkatiniz dağılmadan uygulamaya girebilir ve oyun oynayabilirsiniz.
 
Oyuna girdiğinizde, çevrimdışı gözükme deneyiminiz oynadığınız oyuna göre bir miktar değişiklik gösterebilir. World of Warcraft için, guild ve karakter bazında arkadaşlarınız sizi çevrimiçi görürken sizinle aynı oyunu oynamayan kimse çevrimiçi veya bir oyunu oynamakta olduğunuzu görmeyecek.
 
Çevrimdışı bir arkadaşınıza aklınıza gelmişken mesaj atmak mı istiyorsunuz? Artık çevrimdışı arkadaşlarınıza attığınız mesajları arkadaşlarınız çevrimiçi olduğunda okuyabilir! Çevrimdışıyken de mesaj gönderebilir ve alabilirsiniz, fakat ne zaman cevap vereceğiniz size kalmış.
 
Birçoğunuzun bunun gibi büyük güncellemeleri dört gözle beklediğini biliyoruz ve bu özellikleri sunup geri dönütlerinizi almak için sabırsızlanıyoruz. Yardımınız için teşekkürler!

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı