İçeriğe git

Resim
- - - - -

Dolandırıldım / Yardım

• Please log in to reply
Bu konuya 4 yanıt gönderildi

#1 Haoru

Haoru

Sergeant

• Members
  • 62 İleti

Yazma tarihi: 19 Ekim 2017 - 09:28 ÖÖ

Selamlar, 2 sene kadar önce bu site üzerinden bir hesap sattım. Bugün sattığım kişi bana hesabın ilk sahibi tarafından hacklendiğini (callback) söyledi. Şuan ilk sahibine de ulaşamıyorum ve ne yapacağımı çok bilmiyorum. Hesabı sattığım kişi doğal olarak beni suçlu buluyor ve beni dava etmekle tehdit ediyor. Ona haksız demiyorum. Hem benim hem de alıcının mağdur olmasını istemiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim? Ya da ne yapmalıyım? Yardım edebilecek ya da tavsiye verebilecek var mı?
Teşekkürler.
  • 0

#2 Alethor

Alethor

Senior Sergeant

• Members
  • 577 İleti

Yazma tarihi: 19 Ekim 2017 - 09:38 ÖÖ

Öncelikle geçmiş olsun. İğrenç bir durum, iyi bilirim.

Bu konuda yapabileceğin çok bir şey yok. Ya zamanında hesabı satın aldığın kişiyi bulup ufak bir ziyarete gideceksin; bulamıyorsan da "etik" olması adına bazı şeylerin, alıcıya parasını geri ödeyeceksin. Tabi burada senden hesabı satın alan arkadaşın "mahkemeye vereceğim" tehdidinin gerçekçiliği de sorgulanabilir. 

• 0

#3 Kanpiem

Kanpiem

Sergeant

• Members
  • 77 İleti

Yazma tarihi: 19 Ekim 2017 - 10:20 ÖÖ

Merhaba. Aynı durumu bizzat yaşadım. Birisinden hesap almıştım 1 sene kadar oynayıp hesabı satmaya karar verdim. Hesabı bu forum üzerinden sattım. Aradan 3 ay geçti ve hesabın ilk sahibi hesabı geri aldı. Doğal olarak sattığım kişi beni suçladı. Bana parayı gönderdiği hesabımı bloke ettirdi. İş bankası bütün kartlarımı kapattı. (Bu arkadaş dekont ile birlikte ilk olarak karakola,ardından da iş bankasına gitmiş ve şikayette bulunmuş.) 
Hesabı aldığım kişi bütün iletişim yollarını kapatmış/değiştirmiş.

Bende ulaşamayınca mecburen, parayı iade etmek oldu. 500 lira civarıydı. Bunu yaşadığım dönemlerde öğrenciydim ve bu parayı denkleştirmek inan çok zor oldu benim için.

Sattığın kişi parayı talep etmekte haklı fakat şöyle bir yol izlenebilir. 
Wow'a ticket atılır ve bu durumdan bahsedilir.
Sattığın kişi aldığı oyun süreleri varsa Cd key'ler ile birlikte ticket atması en doğru olur. 

Durumu açık açık belirtmek gerekiyor. Pek anlayışlı olacaklarını sanmıyorum ama en azından bir ihtimal var.

Durumdan şöyle bahset. En yakın arkadaşımdan hesabını para karşılığı aldım 2 sene sonra aramız bozuldu ve hesabını rollback yaptı. benim bir sürü emeğim kayboldu. Ben bu hesap için çok harcama yaptım ve hesabımı geri almak istiyorum.
Oyuna alınan CD/Gametime keylerini bizzat bildirin.
Tarihlerine kadar yazmanız avantaj olur.

Umarım bir sorun çıkmadan halledersiniz.

• 0

#4 emrefb93

emrefb93

Sergeant

• Members
  • 53 İleti

Yazma tarihi: 19 Ekim 2017 - 06:51 ÖS

Bende şuan hesap satıyorum mesela bunun önüne geçmek için en iyi yollardan biri başkasından aldığınız hesabı satmamaya çalışın. Yapabileceğiniz pek bir şey yok bu durumlar olduğunda malesef

• 0

#5 mesut4244

mesut4244

Knight

• Members
  • 345 İleti

Yazma tarihi: 23 Ekim 2017 - 12:34 ÖÖ

GEÇMİŞ OLSUN HESAP ALIYORSANIZ MUTLAKA İLK SAHİBNİNDEN ALIN BENİM TAVSİYEMDE KESİNLİKLE 2. 3. SAHİBİNDEN ALMAYIN MUHATTAP BULAMAZSINIZ VE SONUNUNZ %99 BÖLE OLUYOR BAŞIMADA GELDİ EN GÜZELİ İLK SAHİBİNDEN ALMAK EN AZINDAN ŞİKAYTET ETCEĞİNİZ ADAMI BİLİRSİNİZ ARADA BAŞKALARI KAYNAMAZ ÇETREFİLLİ BİR İŞE DÖNÜŞMEZ SENİN YAPACAGIN İŞE GELİRSEK PARAYI İADE ET VE ALDIGIN ADAMA ULAŞMAYA ÇALIŞ SENDE
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı