İçeriğe git

Resim

WoW Battle for Azeroth-Spoiler-

• Please log in to reply
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1 Asildor

Asildor

Scout

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2017 - 02:48 ÖS

Öncelikle iyi günler. çoğunuzun bildiği üzere Blizzard wow gelicek yeni expansion paketinin anonsunu blizzcon da yaptı, henüz hiç bir konunun açılmadığını görünce açılışı ben yapıyım dedim.

Önceden uyarıyım spoiler içerir.

Bu arada ben yeni expansion ve getirdiği yenilikler hakkında bir video hazırladım, burada yazdıklarım ile benzer şeyleri işliyorum fakat aranızda lore hakkında meraklı arkadaşlar varsa gözde atabilirler. ^^

Öncelikle yeni paketin konusu old godlar ve ya yeni bir dünya tehdit eden unsur yerine Alliance ve Horde arasındaki savaş.((En azından şuanlık öyle görünüyor))

Yeni paketle beraber bir sürü yenilikte cabası tabi bunlardan benim favorim "Allied Races" yani oyuna eklenecek altı yeni ırk bu ırklar üç Alliance üç tane ise Horde'a olmak üzere; Shal'dorei(Nightborne), Zandalari Troll, Highmountain Tauren Horde'a ve Void Elf, Darkiron Dwarf ve Lightforged Draenei ise Alliance's gelicektir.

Normal ırkların aksine bu ırklar level 20'den oyuna başlayacak ve ana(main) karakterinizde yaptığınız bir görev sonucu açılacaktır. Yani direk oyunu açar açmaz bu karakterleri yaratamazsınız. Aynı zamanda bu ırklardan birini level 20'den 110'a levellar iseniz heritage armor adında özel bir transmog açılacak sadece levelladığınız ırka özel.

Anlatılana göre oyun Alliance'ın Undercity(Lordaeron) istilası ve Horde'un Teldrassil'i(Crown of the Earth) yakması ile başlayacak lakin hangisinin ilk önce olduğunu bilmiyoruz.

Artifact sisteminin bizi bu pakete takip etmemesi nedeniyle yeni bir item ile karşılaşacağız adı Heart of Azeroth olucak, bununla ilgili henüz fazla bir bilgiye sahip değilim.

Aynı zamanda yeni paketle birlikte oyuna yeni iki kıta eklenecek her birinin içinde üç ayrı zone olucak. Alliance Kul Tiras yani Jaina Proudmoore'un vatanında levellanırken Horde antik Zandalar'a gidecek.

Yeni paket aynı zamanda "Plunder Uncharted Islands" adında bir yenilik sunacak bize. Basitçe açıklamak gerekirse yeni adaları keşfedip orada diğer oyuncular veya AI karşı bir senaryoya girişeceksiniz kaynak toplamak için.

Diğer bir yenilik ise Warfrontlar olucak, 20 vs 20 savaşlar olucak taktiksel noktaları ele geçirmek için. Duyduğum ve okuduğum kadarıyla bu mod Blizzard'ın eski rts oyunundan ilham alınarak yapılmış.

Kısaca bu modda, kendinize diğer oyuncularla beraber bir base inşa edeceksiniz aynı Warcraft gibi ardından asker çıkarıp karşı tarafın kaptanının öldürmeye çalışacaksınız.

Benimde okuduğum ve anladığım kadarıyla hepsi bu kadar tabi henüz beta sürecinde bile olmadığı için her şey değişebilir.

• 1

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı