İçeriğe git


Resim
- - - - -

[A/RP] Lionsfall (Türkçe RP Guild - Argent Dawn)


  • Please log in to reply
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1 dogabeey

dogabeey

    Moderatör

  • Moderators
  • 300 İleti

Yazma tarihi: 21 Ocak 2018 - 12:20 ÖS

HİKAYE
 
Kahramanların Argus'taki leyjona karşı kazandığı büyük zafer ve Karanlık Titan'ın Azeroth'a saldırısı, üzerinden haftalar geçmesine rağmen hala bütün ölümlülerin bir numaralı sohbet konusuydu. Ancak bütün dedikoduların, zafer çığlıklarının ve kıyamet senaryolarının içinde bir şey eski asker Jed Sternspike'ın özellikle dikkatini çekmişti.

Savaş.

Jed, yıllar boyunca biçtiği yüzlerce düşmanın ardından, savaşın kokusunu almayı öğrenmişti. Argus'un gökyüzünden silinmesinin hemen akabinde, Jed Silithus'a giderek Sargeras'ın sebep olduğu yıkımı kendi gözleriyle görmüş ve yaklaşan savaşın meş'um kokusunu ilk orada almıştı. Devamında gelişen olaylar ve pek çok kaynaktan edindiği bilgiler şüphelerini doğrular nitelikteydi.

Lejyon'un istillasının başlangıcından beri, çok fazla sayıda kahraman yaşamını yitirmişti. Geride kalanlar, evlerini istila eden iblislerle çarpışırken onların yardımına koşan pek çok meceracı vardı fakat onların da çoğu ya Kırık Adalarda, yahut da Argus'un derinliklerinde can vermişti. O yüzden bir savaş durumunda, Jed kimsenin sivilleri koruyamayacağını biliyordu. Onları savaştan ve onun etkilerinden korumak ise Jed gibilerinin işiydi.

 
"Tabi cüzi bir ücret karşılığında." diye düşündü Jed, Alterac'ın dik yamaçlarını tırmanırken. O sene -muhtemelen Argus'un sebep olduğu- hava değişikliği nedeniyle pek fazla kar yağmamıştı ancak yol kesen haydutlardan ve barbar Ogre'lardan geçilmeyen Alterac'ta tek başına yürümek her zaman zor ve cesaret isteyen bir işti, ancak aklındakileri gerçekleştirmek için belli bir kişiyle buluşması gerekiyordu. Son kayalığı da aştıktan sonra hemen ileride harap olmuş bir kasaba gördü. Bir zamanlar Sthranbrad denilen bu kasaba terkedileli çok zaman geçmişti, kısa bir süre öncesine kadar haydutlar ve her türlü suçlunun saklanma yeriydi ancak artık onlar bile bu pis, uğursuz yere uğramıyordu. Biraz daha ilerlediğinde, kasabanın ortasında, kaliteli kürk zırhı ve ağır omuzluklarıyla fazlasıyla dikkat çeken bir insan gördü.
 
"Erodion Dawnstar?"

İki adam soğuk şekilde birbirni selamladı vakit kaybetmeden orada bir kamp ateşi yakıp iş konuşmaya başladılar.

 
"Demek bir paralı asker çetesi kurmak istiyorsun?" diye sordu Erodion alaycı bir tonda.
 
"Öyle de diyebiliriz. Bir savaş yaklaşıyor, ancak ben artık savaşların bir parçası olmaktan yoruldum. Lejyon'a karşı aldığımız yaralar hala taze, ve İttifak hemen Güruh ile bir savaş hazırlığına başladı. Ortalıkta hala iblislerin bıraktığı pislikler kaynıyor. Hillsbrad'daki Lejyon gemisinin yıkıntıları duruyor, Westfall da keza öyle... Bütün dünya iblislerin aralıksız saldırısı yüzünden harabeye dönmüş ve Silithus'ta dünyanın sonunu getirecek devasa bir kılıç--"

"O şeyi gördün mü?" diye sordu Erodion heyecanla. "Kendi gözlerinle yani..?"

"Evet" dedi Jed iç çekerek. "Hayatta hiçbir şey orada gördüğüm korkunç manzara kadar içime korku salmadı. Kötü şeyler olacak, ve sıradan bir savaştan bahsetmiyorum. Daha kötü şeyler... O kılıç bu dünyaya bir şey yaptı. Ve şüphelerim doğruysa kabuslardan fırlamış yaratıklar bizi bekliyor."

"Bu yüzden mi bana geldin?"

 
"Evet, senin canavar avcılığı ve eksorsism* konusunda bir uzman olduğunu duydum. Yeteneklerine ihtiyacım olacak."

Erodion elindeki içkiye kafasına dikip bitirdi ve sırıttı. "Eh madem öyle, ücretimi konuşmaya başlayabiliriz."

 
* üfürükçülük yazmaya gönlüm elvermedi.
 
GUİLD KONUSU
 
Lionsfall, Azeroth'un hemen her yerinde faaliyetlerde bulunan, yardıma ihtiyacı olan ( ve karşılığında verebilecek birşeyleri olan) herkesin yardımına koşan bir paralı asker topluluğudur. Resmi olarak kimseye bağlı olmasalar da, bir takım ahlaki değerler üzerine kurulu ve İttifak'a bağlılık yemini etmiş bir gruptur.
 
 
BİZ KİMİZ
 
Neredeyse wotlk zamanından beri aralıklarla roleplay yapan köklü bir roleplay ekibiyiz. Sinners of Ravenholdt ile başladığımız maceraya Dark Lion Onslaught ile -Legion'un content bolluğu sağolsun- uzun bir mola vermiştik ve bu uzun süredir verdiğimiz molayı bitirip, Legion'ın da content ömrünün sona ermesiyle yeni bir proje başlatmak istedik.
 
 
KATILIM ŞARTLARI
 
- 15 yaş ve üzeri olmak.
 
- En az Anlıyorum ama konuşamıyorum düzeyinde ingilizce (yabancı guildlerle yapabileceğimiz potansiyel etkinlikler için)
 
- Yüzeysel de olsa warcraft evreni ve lore hakkında bilgi sahibi olmak (bunun için internette çok güzel Türkçe kaynaklar mevcut)
 
- 60+ level olmanız ya da hızlı bir şekilde kasmanız (yüksek level gerektiren yerlerde yapılacak eventlar için)
 
- Sınıf olarak DK ve DH dışında bir karakter sahibi olmak.

BAŞVURU
 
Bu seferki projemizde bir değişikliğe giderek Google Forms üzerinden başvuruları alıyoruz. Başvuru formuna BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz. Bu formu özenle doldurmanız başvuru için yeterlidir. Daha sonra oyun içinden iletişime geçerek guild'e katılabilirsiniz.

Sorularınız ve görüşleriniz için bu konu altında mesaj yazabilirsiniz.

Şimdiden hoşgeldiniz!

İLETİŞİM


Battle.net: dogabeey#1180
In-game: Lessiefizz, Jedrix, Benactes
Yeni başlayanlar ve merak edenler için ek linkler:
 
Roleplay Nedir?
 
RP Terimleri ve İşaretleri
 
Türkçe Warcraft tarihçe arşivi


Konu dogabeey tarafından 21 Ocak 2018 - 01:51 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

  • 0

Dark Lion Onslaught.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı